wesele leszno strona startowa firmy weselne promocje porady
portal weselny terminarz koszty trendy forum

 

 

8 - 5 miesięcy wcześniej
Czas wybrać pojazd, przymierzyć suknie, dopasować buty i bieliznę oraz ustalić menu weselne.

fontanna czekoladowa


Co należy zrobić na 8 - 5 miesięcy wcześniej?

Jeżeli wszystko, co należało zrobić wcześniej zostało już wykonane, czas zabrać się za resztę przygotowań.
Powinniście zastanowić się teraz jakim pojazdem chcecie dotrzeć na ślub i wesele. Jeśli jeszcze nie wiecie to pomocny może okazać się nasz artykuł: Auto do ślubu. Zachęcamy więc niezdecydowane osoby do czytania. A jeżeli już podjęliście decyzję jakim autem pojedziecie: Firma Kenny Customs oferuje najszerszą w regionie ofertę wynajmu aut ślubnych.

auto do ślubu

Bardzo rzadko zdarza się, że narzeczeni mieszkają nieopodal siebie. Jeszcze mniej prawdopodobne, że wszyscy zaproszeni goście mieszkają w okolicy. W takim przypadku dobrze byłoby zastanowić się nad transportem dla gości weselnych. Jest to ważna kwestia jeżeli rodzina przybywa z daleka i na miejscu nie dysponuje własnym autem. Wtedy w dobrym tonie jest zorganizowanie transportu weselnikom. Spójrzcie na listę gości i zanotujcie obok, komu ewentualnie należałoby zapewnić transport. Potwierdźcie wasze zapiski dzwoniąc. Być może goście mają już zaplanowaną podróż. A może planujecie zapewnić wszystkim gościom transport? Wówczas najlepiej zamówić autokar i poinformować o tym w miarę wcześnie. Na szczęście w okolicy są firmy, które świadczą usługi transportowe. Gdy problem z dotarciem ma jedynie kilka osób zaproponujcie np. kuzynom, którzy mają wolne miejsca w samochodzie, by po drodze zabrali ze sobą niezmotoryzowaną ciocię. Nie powinno to być przez nikogo źle odebrane.

Jest to również pora gdy panna młoda powinna rozpocząć poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej. Odpowiednio dopasowana suknia ślubna powinna podkreślać i eksponować zalety sylwetki panny młodej a skrywać mankamenty. Warto na poszukiwania wybrać się z zaufaną osobą, która chętnie wam doradzi. Pamiętajmy jednak, że cierpliwość w tym przypadku jest bardzo wskazana. Pierwsza przymiarka w bardzo niewielu przypadkach okazuje się tą ostatnią. Zanim traficie na tę idealną suknię, o odpowiednim fasonie, będziecie zmuszone przymierzyć kilka a czasem kilkanaście modeli. Dlatego tak ważne jest, żeby nie spieszyć się z wyborem.

bielizna ślubna

Gdy suknia ślubna została już wybrana, nadszedł czas na zakup butów i bielizny. Nie wolno tego zostawiać na ostatnią chwilę, ponieważ buty jak i bielizna, będą potrzebne na ostateczne przymiarki i ewentualne poprawki sukni. Podczas wyboru pantofelków ślubnych należy kierować się przede wszystkim wygodą! Czeka was przecież zabawa do białego rana. Do niedawna dominował kolor biały bądź ecru. Obecnie kolorowe buty ślubne, kolorystycznie dobrane do dodatków, bukietu i wystroju sali weselnej są najbardziej na czasie. Bogato zdobione buty dobrze wyglądają w zestawieniu z gładką i skromną suknią. Natomiast klasyczne, delikatnie ozdobione obuwie świetnie komponuje się ze strojną suknią. Ważne jest także, aby odpowiednio wcześniej rozchodzić pantofelki.

Bielizna powinna być starannie dobrana do typu sylwetki młodej panny. Pomoże ukryć wszelkie niedoskonałości. Należy najpierw wybrać suknie ślubną, a dopiero do niej dobierać bieliznę. Przy jej wyborze, najlepiej kierować się radami pani ekspedientki, która udzieli wam fachowej pomocy.

To też odpowiedni moment aby wstępnie ustalić menu. W razie wprowadzania jakichkolwiek zmian, macie na to wystarczająco wiele czasu. Ustalając menu weselne należy przede wszystkim zadbać o różnorodność. Przy weselnych stołach zbiorą się goście o różnych upodobaniach kulinarnych, które są narzeczonym w większości kompletnie nieznane. Dlatego ważne aby w menu znajdowały się potrawy z drobiu, wieprzowiny i ryb. Wesele to też jedna z najdłużej trwających rodzinnych uroczystości. Potraw nie powinno być mało, ponieważ świetna zabawa i tańce do białego rana wymagają wiele energii i dobrej kondycji. Najczęściej można zdecydować się na jedno z proponowanych menu lub potraktować je jako przykładowe, na podstawie którego zostanie ułożone menu spełniające wasze oczekiwania. Wiele sal jest otwartych na sugestie. Więcej na temat menu możecie przeczytać w artykule: Koszt sali i menu weselnego.

 

<<  Powrót do terminarza

 
   
pizzeria        obiady        catering
 

Wesele-Leszno © 2013    

Strona główna     O nas     Reklama     Kontakt

 
 
facebook