wesele leszno strona startowa firmy weselne promocje porady
portal weselny terminarz koszty trendy forum

 

 

Sala i menu
Ile kosztuje wynajęcie sali wraz z przygotowaniem menu i obsługą?


Wynajęcie sali weselnej nie musi być drogie!

Sala i catering tylko z pozoru są największym wydatkiem. Koszt wynajęcia sali z obsługą i wyżywieniem to mniej niż połowa w dobrze zaplanowanym budżecie weselnym. I to niezależnie od liczby osób. Na suknię ślubną, orkiestrę, fotografa i pozostałe sprawy wydamy tę samą lub większą kwotę. Oczywiście znajdziemy odstępstwa od tej reguły. Są sale, których wynajęcie (bez cateringu) przekroczy połowę budżetu. Pytanie tylko czy bardzo wysoki koszt wynajmu jest współmierny do tego, co otrzymujemy? My polecamy rozejrzeć się za najlepszą ofertą.

W naszej okolicy jest duży wybór sal i restauracji, które dysponują ciekawymi ofertami. Najbardziej zastanawiają Was pewnie ceny. W samym Lesznie są sale bankietowe, które z pełną obsługą i smacznym jedzeniem zorganizują Wasz wyjątkowy dzień już za 120 zł/osobę. W tej cenie zawarty jest koszt wynajmu sali, pełne menu, obsługa a czasami nawet dekoracje i kwiaty. Oczywiście można zdecydować się na bogatsze menu. Ceny od osoby wahają się w granicach 120-180 zł /osobę i zależą w głównej mierze od rodzaju i ilości potraw. Jeśli planujecie przyjęcie bez poprawin to w menu nie powinno być mniej niż 2 porcje mięs na osobę. To jest minimum, które goście są w stanie zjeść. Dobrze jest założyć 2,5 - 3 porcje na osobę. Natomiast jeśli planujecie poprawiny to w menu weselnym powinny znaleźć się 3-4 porcje mięs na osobę.
Warto zwrócić również uwagę na to czy w cenie menu zawarte są jakieś dodatkowe elementy. Czy jest wliczona tzw. opłata korkowa za wnoszony alkohol? Czy cena obejmuje tradycyjną „lampkę szampana” dla gości weselnych? Czy za powitalny chleb weselny będziemy musieli dodatkowo dopłacić? Czy dekoracje i kwiaty są już wkalkulowane? Warto się też upewnić czy udostępniany pokój jest dodatkowo płatny? Zachęcamy
do przeglądania ofert zaprzyjaźnionych z nami firm. Zwróćcie uwagę czy są jakieś „ukryte koszty” organizacji przyjęcia weselnego. Najlepiej mieć wszystko czarno na białym.

A może chcecie zorganizować przyjęcie w pobliskiej sali wiejskiej lub auli? Wiele sal zostało w ostatnim czasie odremontowanych dzięki środkom unijnym. Ich standard jest naprawdę wysoki a koszt wynajmu stosunkowo niewielki (200 - 800 zł). A może marzycie o weselu w namiotach na świeżym powietrzu? W obydwu przypadkach polecamy usługi firmy cateringowej. Wiele osób zwyczajowo wynajmuje jeszcze znajome panie do gotowania i obsługi. Jest już jednak rozwiązanie, które zaoszczędzi związanych z tym komplikacji. Firma Best Catering wprowadziła do swojej oferty weselnej usługę, która kosztuje tyle samo co wynajęcie kucharek. W zależności od ilości gości, których trzeba obsłużyć, koszt kształtuje się pomiędzy 2.600 zł a 3.700 zł. Tyle tylko, że w tej samej cenie otrzymujecie nie tylko pełną obsługę kucharską i kelnerską. W cenę wliczone są już obrusy, serwetki, dekoracje, kwiaty, zastawa porcelanowa, szklanki, kieliszki. Dostarczacie własne surowce a oni robią resztę! Wszystko załatwiacie w jednym miejscu, z jedną osobą. Szybko i sprawnie.  

 

<<  Powrót do kosztów

 
   
pizzeria        obiady        catering
 

Wesele-Leszno © 2013    

Strona główna     O nas     Reklama     Kontakt

 
 
facebook