wesele leszno strona startowa firmy weselne promocje porady
portal weselny terminarz koszty trendy forum

 

 

Oświadczyny a zaręczyny
Wiele tradycji odeszło już w zapomnienie. Oświadczyny i zaręczyny na szczęście pozostały. Zmieniły jedynie formę.

pierścionek zaręczynowy


Oświadczyny = zaręczyny?

Mimo, że wiele tradycji z biegiem czasu odeszło w zapomnienie, oświadczyny i zaręczyny przetrwały. Zmieniły jednak nieco formę. Nie są one już tak oficjalne jak niegdyś, gdy mężczyzna najpierw musiał otrzymać zgodę ojca wybranki a okazały bukiet kwiatów wręczał matce ukochanej. Obecnie jest to chwila spędzana we dwoje, bez świadków, bez rodziny lecz nadal dostarczają one niezapomnianych emocji. Zakochani sami decydują o swojej przyszłości.

Wiele osób zastanawia się pewnie, czy jest jakaś różnica między oświadczynami a zaręczynami.

Oświadczyny - to prośba o rękę ukochanej kobiety.

Zaręczyny - to z kolei wzajemne przyrzeczenie sobie małżeństwa przez kobietę i mężczyznę.

Obie rzeczy następują kolejno po sobie i są ze sobą powiązane.

Po pewnym okresie spotykania się, czasem są to długie lata, czasem krótkie miesiące, para zaczyna rozważać wspólne życie a co za tym idzie.. ślub. Natomiast zanim zakochani staną przed ślubnym kobiercem, mężczyzna musi poprosić kobietę o rękę. Każda kobieta marzy o wyjątkowych oświadczynach, które będzie mogła wspominać do końca życia i chwalić się nimi przed koleżankami. Dlatego przed mężczyzną stoi nie lada zadanie. Musi on bowiem zaskoczyć swoją ukochaną. Trzeba wybrać nie tylko miejsce i termin, ale również pierścionek. W tym ostatnim bardzo pomocne mogą być przyjaciółki ukochanej, jej mama, siostry czy kuzynki. Warto zwrócić się z prośbą o pomoc także do jubilera, który jest przecież specjalistą w swojej branży. Nie należy również zapomnieć o kwiatach! Najlepiej jeśli będą to jej ulubione kwiaty choć długie czerwone róże też zawsze się sprawdzą.

Jeżeli chodzi o wybór miejsca, to wcale nie jest to taka prosta sprawa. Odpowiednia będzie elegancka restauracja, ulubiona knajpka czy romantyczna kolacja w domu. Oświadczyć można się również w bardziej oryginalny sposób. O tym będziecie mogli przeczytać jednak w kolejnym artykule. Dobrym terminem na oświadczyny jest rocznica poznania się albo Waszego pierwszego pocałunku. Wystarczy dać ponieść się wyobraźni. Warto też poćwiczyć wcześniej przemowę oświadczynową. Najlepiej jednak jeśli po prostu będziesz mówił to co czujesz i co podpowiada Ci serce. Ukochana z pewnością to doceni.

Mężczyzno! Pamiętaj także o klasycznym klęknięciu. Jest on niezwykle ważnym elementem każdych oświadczyn. Podkreśla on charakter tej chwili. Po oświadczynach, czyli po zadaniu pytania: „Czy zostaniesz moją żoną” i uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi mężczyzna zakłada swojej wybrance pierścionek zaręczynowy. Od tej chwili rozpoczyna się okres narzeczeństwa, trwający aż do chwili zawarcia małżeństwa. Jest to też czas, w którym rodziny narzeczonych powinny się poznać.

 

<<  Powrót do porad

 
   
pizzeria        obiady        catering
 

Wesele-Leszno © 2013    

Strona główna     O nas     Reklama     Kontakt

 
 
facebook