wesele leszno strona startowa firmy weselne promocje porady
portal weselny terminarz koszty trendy forum

 

 

Kogo zaprosić na ślub?
Kto decyduje? Kogo zaprosić? Kogo pominąć? Jak dostarczyć zaproszenia?

zaproszenie


zaproszenia


Sala już zarezerwowana, kamerzysta i fotograf także?
Pozostaje wam jeszcze sporządzenie listy gości weselnych.


Kto decyduje o tym kogo zaprosić?
Ślub i wesele to przede wszystkim wasze święto. Zatem w pierwszej kolejności liczą się wasze preferencje. Dobrze jeśli przeznaczycie jeden wieczór na przygotowanie wstępnej listy gości. Weźcie z narzeczonym osobne kartki i wypiszcie osoby, na obecności których wam zależy. Porównajcie listy. Potem negocjujcie, wykreślajcie, dodawajcie. W kwestii wyboru osób warto również posłuchać, co mają do powiedzenia wasi rodzice. To dla nich równie ważna uroczystość i ich zdanie powinno się również brać pod uwagę.

Kogo zaprosić w pierwszej kolejności?
Chyba nikt nie potrafi wyobrazić sobie własnego wesela bez najbliżej rodziny. W pierwszej kolejności na liście zaproszonych gości powinni znaleźć się rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Następnie, w zależności od środków jakie przeznaczycie na zorganizowanie przyjęcia, można rozszerzać listę. Kogo więc teraz dodać? Zaraz po najbliższych warto zaprosić rodzeństwo rodziców, rodziców chrzestnych oraz kuzynostwo. A gdy na liście wciąż znajdują się wolne miejsca warto dopisać do niej swoich przyjaciół i bliskich znajomych. Znajomi z pracy czy sąsiedzi nie znajdują się na żelaznej liście gości weselnych. Ale jeśli panują między wami wyjątkowo serdeczne relacje a planowana liczba gości nie stanowi problemu, nie wahajcie się ich zaprosić. Główna zasada w końcu brzmi, że zapraszamy wszystkich, z którymi mamy ochotę dzielić naszą radość i którzy chcą być z nami tego dnia.

Co jeśli macie ograniczony budżet?
Zakochani, którzy zdecydowali się pobrać najchętniej podzieliliby się tą nowiną z całym światem. Niekiedy jednak budżet i zdrowy rozsądek im na to nie pozwalają. A gdy chcą zorganizować skromny ślub zawsze stają przed dylematem kogo powinni zaprosić a kogo mogą pominąć. To zwykle trudny wybór. Zdarza się, że rodzi wiele konfliktów w rodzinie i gronie przyjaciół. Warto jednak wszystkim wyjaśnić tę kwestię zanim rozdacie zaproszenia. Nie ma powodu do skrępowania.

Jak najlepiej dostarczyć zaproszenia?
W miarę możliwości najbliższą rodzinę i znajomych powinniście zaprosić osobiście, szczególnie jeżeli mieszkają niedaleko was. Osobiste wręczenie wszystkich zaproszeń jest jednak trudne, zwłaszcza kiedy gości weselnych jest dużo i przyjadą z daleka. Możecie wówczas wysłać zaproszenia pocztą. Jeżeli chcecie sprawić by były one bardziej osobiste, włóżcie do środka bilecik, zawierający kilka słów od was. Nie zapomnijcie także zamieścić prośby o potwierdzenie przybycia. Koniecznie z podaną datą do kiedy powinni to zrobić.

Kilka dodatkowych rzeczy, o których również powinniście wiedzieć:
* wypada by proporcje w liczbie gości były równe po obu stronach rodzin;
* zaproszenia powinniście dostarczyć minimum na 2 miesiące przed uroczystością;
* pamiętajcie, że ostateczna lista gości z reguły różni się od początkowej listy. Ustalcie więc z organizatorem weselnym do kiedy musicie podać ostateczną liczbę gości weselnych;
* nie zapraszajcie nielubianych przez was gości lecz tych, których chcecie mieć blisko siebie tego wyjątkowego dnia;
* postarajcie się aby goście weselni mieli możliwość zabawy z rówieśnikami. Dotyczy to głównie dzieci oraz seniorów.<<  Powrót do porad

 
   
pizzeria        obiady        catering
 

Wesele-Leszno © 2012    

Strona główna     O nas     Reklama     Kontakt

 
 
facebook