wesele leszno strona startowa firmy weselne promocje porady
portal weselny terminarz koszty trendy forum

 

 

Zespół, dj
Ile kosztuje wynajęcie zespołu na wesele a ile dj?

pianino


Krótko i zwięźle o kosztach oprawy muzycznej na wesele!

Tradycja, zwłaszcza rodzima polska zakłada, że przyjęcie weselne to huczna zabawa do białego rana. W zapewnieniu takiej zabawy pomóc powinna odpowiednio dobrana oprawa muzyczna uroczystości. To właśnie muzyka tworzy niezwykłą atmosferę.

Ile kosztuje zespół?
Koszty wynajęcia zespołu w regionie leszczyńskim podobnie jak w całej Wielkopolsce wahają się pomiędzy 1.500 a 5.000 złotych. Zespoły z górnej półki, posiadające rozbudowane instrumentarium wyceniają swoje usługi nawet na 7 do 10 tysięcy złotych. Z kolei DJ będzie oczekiwał: 800 - 2000 złotych.
Skąd taka rozpiętość cenowa? Jeśli chodzi o zespół to zależne to jest między innymi od jego wielkości. Mniej osób w zespole, mniej osób do podziału wynagrodzenia. Nie jest to jedyny czynnik wpływający na cenę. Liczy się poziom artystyczny oraz staż zespołu. I oczywiście sytuacja rynkowa.
Początkujący zespół przeważnie wycenia swoje usługi taniej niż doświadczona ekipa, która zyskała już popularność. Nie jest jednak regułą, że nowi gracze spiszą się gorzej ;).

Dodatkowym czynnikiem, który ma wpływ na cenę jest odległość, którą zespół ma do przebycia. Jeżeli zespół, orkiestra czy też DJ są z innego miasta i muszą dotrzeć na waszą uroczystość to zazwyczaj doliczają do ceny usługi dodatkowe koszty transportu. Dlatego na samym początku warto zapytać czy transport wliczony jest od razu w cenę czy też nie. Niekiedy zespół wymaga także zapewnienia noclegu. Pamiętajmy o tym podczas negocjacji.

Nie zapomnij zapytać czy muzycy będą grać na żywo czy może część utworów poleci z playback-u. Warto ustalić też jednoznacznie końcową godzinę zabawy i postępowanie w sytuacji gdy goście nie będą chcieli opuścić jeszcze sali. Czy dodatkowa godzina lub dwie będą dodatkowo płatne? Nie zawsze tak jest. A co z poprawinami?

Poniżej zamieszczamy przykład umowy o dzieło z zespołem weselnym.

zespół weselny umowa

umowa zespół

 

<<  Powrót do kosztów

 
   
pizzeria        obiady        catering
 

Wesele-Leszno © 2013    

Strona główna     O nas     Reklama     Kontakt

 
 
facebook