wesele leszno strona startowa firmy weselne promocje porady
portal weselny terminarz koszty trendy forum

 

 

12 miesięcy wcześniej
Decyzja o ślubie podjęta? Czas zabrać się do planowania. Jeśli dobrze się zorganizujecie obejdzie się bez nerwów!

sala na wesele Leszno


Co należy zrobić na 12 miesięcy wcześniej?

Od chwili założenia pierścionka zaręczynowego na palec wybranki rozpoczyna się okres narzeczeństwa, trwający aż do chwili zawarcia małżeństwa. Jeżeli Wasze zaręczyny nie były tradycyjne i nie było Waszych rodzin to w pierwszej kolejności poinformujcie rodziców o zaręczynach i zamiarze zawarcia małżeństwa.

Jednym z pierwszych pytań jakie padnie będzie "A kiedy ślub"? Dlatego warto od razu zastanowić się i ustalić datę ślubu. Zasadniczo wesela można organizować cały rok jednak najbardziej obleganymi miesiącami są czerwiec, sierpień, wrzesień. Jeżeli macie już upatrzoną datę nie zwlekajcie z rezerwacją sali, oprawy muzycznej i kościoła. W wyborze sali weselnej pomoże Wam również nasz portal weselny. Zachęcamy do korzystania z usług naszych zaprzyjaźnionych firm z Leszna i okolicy. Wystarczy wejść w bazę firm.

sala weselna Leszno

W następnej kolejności zastanówcie się jakiego typu będzie Wasz ślub: konkordatowy, cywilny, a może oddzielnie kościelny i cywilny. Wybierzcie miejsce uroczystości: Urząd Stanu cywilnego lub odpowiedni kościół. Tradycją jest, że właściwą parafią jest parafia Panny Młodej - można to jednak zmienić i wybrać inny kościół.

Nie zapomnijcie o kursach przedmałżeńskich. Z myślą o narzeczonych, którzy mieszkają w różnych miejscowościach lub pracują do późna organizowane są także kursy weekendowe. Ze względu na intensywny tryb życia stają się one coraz bardziej popularne.

Kolejną sprawą, o której należy pomyśleć na początku przygotowań jest budżet jaki możecie przeznaczyć na przygotowanie całej uroczystości. Trudno jest od samego początku wymienić i wycenić wszystkie wydatki. Wiele spraw wychodzi w trakcie. W związku z tym radzimy do przyjętych założeń finansowych dodać od 20 do 30%.

 

<<  Powrót do terminarza

 
   
pizzeria        obiady        catering
 

Wesele-Leszno © 2013    

Strona główna     O nas     Reklama     Kontakt

 
 
facebook