wesele leszno strona startowa firmy weselne promocje porady
portal weselny terminarz koszty trendy forum

 

 

10 - 9 miesięcy wcześniej
Rodzice już wiedzą? No to  czas ustalić wstępną liczbę gości i oszacować koszty!

skrzynia z balonami


Co należy zrobić na 10 - 9 miesięcy wcześniej?

Rodzice wiedzą już o waszym zamiarze zawarcia małżeństwa? Załatwiacie już sprawy, o których pisaliśmy w poprzedniej części naszego terminarza weselnego? To teraz przyszedł czas na ustalenie wstępnej liczby gości. Musicie się zastanowić kogo chcecie zaprosić na wesele a kogo na samą uroczystość zaślubin. Nie będzie to na pewno ostateczna liczba gości. Wszystko ulegnie z biegiem czasu pewnym zmianom. Ważne jest jednak to, że macie jakiś punkt odniesienia.

Aby uniknąć niepotrzebnych napięć, należy podzielić koszty wesela. Ważne, aby tę kwestie dokładnie omówić na samym początku przygotowań. A może rodzice pomagają wam wyprawić tę uroczystość? Organizacja ślubu i wesela kosztuje niemało, dlatego lepiej zawczasu przeanalizować kto, ile i za co zapłaci. Oczywiście należy wziąć pod uwagę sytuację materialną swoją jak i możliwości pozostałych "udziałowców". Pamiętajmy: sprawiedliwie nie zawsze znaczy równo. Najważniejsze jest, aby żadna ze stron nie czuła się pokrzywdzona.

Pomyślcie również o podróży poślubnej. Po okresie intensywnych przygotowań zasługujecie na odpoczynek. Jest to także znakomity początek waszej wspólnej, małżeńskiej drogi. Warto postarać się zatem, by podróż ta była wyjątkowa i romantyczna. Zarezerwujcie więc sobie urlopy w tym samym terminie. A jeśli macie zamiar wyjechać w egzotyczną podróż zorientujcie się wcześniej czy będą Wam potrzebne wizy, bądź czy konieczne będą jakieś szczepionki. Upewnijcie się też do kiedy mają ważność wasze paszporty.

Poszukajcie odpowiedniego fotografa i kamerzysty, którzy uwiecznią wasz wyjątkowy dzień. Za kilka lat pozostaną wam tylko zdjęcia ślubne i nakręcony film. I właśnie z tego powodu powinniście przyłożyć wielką wagę do wyboru profesjonalnego fotografa ślubnego

Myśleliście już nad oprawą muzyczną? Zespół czy DJ? Kto inny jak nie oni pomogą wam uczynić ten dzień wyjątkowym. Wprawią gości w dobry nastrój, zachęcą do zabawy i tańców na parkiecie a w przerwach stworzą romantyczny klimat. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie osób, które będą za to odpowiedzialne. Należy zatem zacząć już teraz poszukiwania. Pomóc może wam w tym baza firm weselnych na naszym portalu.

Czy już wiecie, kto będzie pełnił rolę świadków? O świadkowanie prosi się osoby bliskie, które darzy się zaufaniem – członków rodziny lub kogoś z przyjaciół. Dla nowożeńców najważniejsze jest aby ich świadkowie byli osobami odpowiedzialnymi i godnymi zaufania. Warto już teraz ich wybrać. Na ogół bowiem pomagają oni w organizacji całej uroczystości.

Jeżeli marzy wam się ślub o określonej tematyce to najlepiej zgłosić się do firmy dekorującej. W naszym regionie jest ich całkiem dużo. W swoich ofertach maja wiele różnych, ciekawych propozycji. Na pewno uczynią one wasz dzień wyjątkowym i niezapomnianym a wystrój miejsca, w którym odbywać się będzie uroczystość, będzie zapierać dech w piersiach.

noclegi Leszno

Potrzebne będą noclegi dla gości? Jeśli wasza rodzina przyjeżdża z daleka i zamierzacie zaprosić ich na ślub to będzie to was zobowiązywać do zorganizowania im noclegu. Nie może mieć miejsca sytuacja, iż zaproszeni goście nie będą mieli podanych szczegółów dotyczących spania a już na pewno, że nie zostanie ono należycie zorganizowane. Dlatego nie zapomnijcie zająć się tym już teraz.

 

<<  Powrót do terminarza

 
   
pizzeria        obiady        catering
 

Wesele-Leszno © 2013    

Strona główna     O nas     Reklama     Kontakt

 
 
facebook